background1_

מתי ישבתם לנגן ביחד עם המנכ”ל?

היועץ, המטפל, הבמאי והחוקר אביאל הדרי, הוא מומחה מוביל בתחום יישום שיטת הגשטלט בישראל. מדובר בשיטה שפותחה בשנות ה60′ של המאה הקודמת ע”י היהודי-גרמני פריץ פרלס. השיטה בשם “תרפיית הגשטלט” מתבססת על זיהוי תבניות אישיות וקבוצתיות והתמקדות בהם בתהליכי טיפול וייעוץ. כיום, לראשונה מציע אביאל הדרי לארגונים גדולים וקטנים, ייעוץ, הנחיה והדרכה המבוססים על שילוב שיטת הגשטלט בכלים אמנותיים כמו ציור, משחק ונגינה.

בסדנאות הייעוץ, עוזר הדרי להגביר את שיתוף הפעולה בארגון ובכך תורם לחברה להפוך למצליחה ואפקטיבית יותר. הסדנאות יוצרות הזדמנות חדשה לאנשי הארגון להיפגש בצורה שיוויונית עם שרשרת הניהול וליצור יחד באופן ספונטני דרכים לשינוי משמעותי באינטראקציה הארגונית. הסדנאות מאפשרות ביטוי של התנהגויות שאינן באות לידי ביטוי בחיי המשרד ביום יום, ובכך מאפשרות קידום פתרון שלהם.

בעקבות הסדנאות נוצרת מצד אחת מודעות לבעיות הארגון ומצד שני נוצר מגע אותנטי יותר בין העובדים המוביל להגמשה ולהתנסות באפשרויות לפתרונות יצירתיים לבעיות ולשיתוף פעולה.

הדרי מספר כי הוא בנה את הסדנאות באופן מודולרי, כך שיתאימו לכל ארגון שרוצה להחיל שינויים בתקשורת בין חבריו. כאשר אין כל צורך בידע מוקדם באומנות, משחק או בשירה.

הדרי שילב בין שיטת הגשטלט לאמנויות בדגש על מוסיקה ושירה ומשתמש בסיפור האישי כדרך לביטוי. שיטת הייעוץ שלו היא פסיכולוגית וחווייתית שמאפשרת באמצעות שימוש במוסיקה ותאטרון מעקף של חסמים רגשיים. כאשר המיקוד הוא בחוויה העכשווית ולא בעבר.

הייעוץ באמנות בשיטת הגשטלט כולל התמקדות בכאן ועכשיו, כלומר בחוויה שקוראת ברגע הטיפול עצמו כאשר סיפור החיים האישי של כל אדם ואדם עולים כדמות ורקע בשיח עם המטפל המשלימים זה את זה.

לדבריו, “הייעוץ באמנות מרחיב את הנושאים הנידונים בייעוץ לעומק באמצעות עקיפת החסמים באמצעות המשחק, הציור, המוסיקה, השירה וכו…”.

אביאל הדרי הוא מרצה, שחקן, במאי, מטפל בעל שם עולמי וממפתחי הגישה הייעוצית המשלבת בין שיטת הגשטלט לייעוץ בשילוב אמנויות. הוא למד בימוי ומשחק באוניברסיטת תל-אביב בחוג לתאטרון. לאחר סיום לימודיו הוא השתלם בהוראת תאטרון באולפן השחקנים בניו-יורק. עם חזרתו לישראל הוא התחיל לעבוד כמורה בבית הספר לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבצים כמרצה למורים למשחק ולחינוך יצירתי, תפקיד אותו מילא במשך 40 שנים.

הדרי הוא בוגר לימודי בימוי ומשחק בחוג לתאטרון באוניברסיטת ת”א, M.A בשילוב אומנויות בטיפול באוניברסיטת לסלי בוסטון. לאחר מספר שנים סיים את בית הספר להנחיית קבוצות באוניברסיטת ת”א שם המשיך לעבוד כמנחה. בין השנים 93′-96′ הוכשר כמטפל ויועץ זוגי ומשפחתי וכיועץ ארגוני בינ”ל במכון הגשטלט בקליבלנד, אוהיו, ארה”ב.

עם הזמן למד פיתוח מערכות ופתרון בעיות בארגונים. בסיומו התחיל להרצות באופן קבוע, באוניברסיטת NYU קורס אינטנסיבי לדרמה תרפייה, בדגש על עבודה עם הסיפור האישי ככלי ביטוי על במה. בנוסף הקים, ניהל והרצה את במרכז לשילוב אמנויות בייעוץ באוניברסיטת “בילגי” באינסטנבול, ולאחר מכן הקים את מכון הייעוץ “סאפיר” בה שכלל את גישתו הייעוצית המשלבת מוסיקה, שירה ונגינה ויישם את שיטתו בייעוץ ארגוני.

בסוף שנת 2018 צפוי לעלות בצוותא מחזה שכתב על חייו, מחזה בו הוא ישחק את עצמו. את המחזה מביימת דניאלה מיכאלי.

עם יציאתו לגמלאות הוא הפחית את עיסוקו בתחומי המשחק והתמקד בייעוציים פרטניים ובפתרון בעיות בארגונים וקבוצות בדגש על אנשי עסקים, מנהלים בחברות גדולות, מנהלות כוח אדם ומנהלי קבוצות מיקוד. גישתו כוללת זיהוי באמצעות טכניקת ה Contacts style בה הקבוצה או היחיד מזהים ודרכי לימוד ומפתחים דרכים יעילות יותר על מנת ליצור הגמשת עמדות ושיתוף פעולה עם קולגות במקומות העבודה.

לפרטים נוספים ולתאום ראיונות עם אביאל הדרי, אנא פנו למנהל השיווק והפרסום בקונטנטו נאו.
אלון חסיד: alonhs@contentonow.com או בטלפון: 054-6668988

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן